Shiatsu Masajı

"Parmakla bastırmak" anlamına gelen Shiatsu, yaşam enerjisinin dağılımındaki dengesizliği gidermeyi amaçlayan bir masaj çeşidi. Shiatsu masajı, parmakla vücudun refleks noktalarına baskı yapmayı temel alarak uygulanıyor. Bu sayede stresten arınmış daha zinde ve rahatlamış bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Basit ve pratik tekniklerle uygulanabilen Shiatsu kolayca öğrenilebilir. Herkes, tüm vücuduna olmasa da belli bölgelerdeki birkaç pratik ve önemli noktayı öğrenip, kendi kendine kolayca uygulayabilir. Vücutta özellikle önem taşıyan noktalar vardır. Bu noktaların yerini öğrenmek gündelik yaşamda çok işe yarar. Örneğin sıkça görülen ve basit bir sorun olan baş ağrısı noktasını öğrenmek ve kendi kendine uygulamak mümkündür. Baş Ağrısını kesecek nokta baş parmağımız ile işaret parmağımızın arasıdır. O noktaya bastırırsak baş ağrımız geçeceğini göreceksiniz.  Ağrı kesici ilaçlar yerine bu yöntemi uygulamak uzun vadede kişiyi mide rahatsızlıklarından ve ilaçların yan etkilerinden koruyacaktır. Bağışıklık sistemini güçlendiren noktayı bilince kişi daha az hasta olacaktır. Yine uzun vadede antibiyotik türevi ilaçların tüketimi azalacaktır. Bu durumun hem kişiye hem de bütüne katkısı vardır. Shiatsu masajı yaptırdığınız terapistinize, ihtiyacınız olan ya da merak ettiğiniz noktaları sorup size öğretmesini isteyebilirsiniz. Shiatsu, bireylerin ve ailelerinin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine, hastalıklardan korunmalarına yardımcı olur.

Uygulama genel olarak dokunma, basınç uygulama, sallama, hafif darbeleme, esnetme ve eklem çalıştırma tekniklerinin hepsini içerir. İki insan arasındaki enerji alışverişi sonucunda hastanın beden enerjisinin hareketlenmesi amaçlanır. Uygulaması aslında basit ve pratiktir. Teknik donanıma da ihtiyaç olmadığı için gayet kolaylıkla öğrenilebilinir

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Amerikano Kağıt Oyunu (Küt)

Bozcaadada Ne Yapılır Nerelere Gidilir Ne Yenir...

Uğur Böceği Neden Uğurlu Diye Bilinir?