VICKS ile Yapabileceğiniz Şeyler... Siz Bile Şaşıracaksınız...

VICKS, yıllardan beri yediden yetmişe kullanılan bir merhemdir. İçinde bulunan kafur ve mentol sayesinde sürülen noktalarda ki kılcal damarları genişleterek toksin attırır ve ağrıyı azaltır.
  • Gece yatarken ayak tabanlarınıza VICKS sürün, ovalayarak yedirin ve çoraplarını giyin. Öksürüğünüz varsa hemen kesildiğini fark edeceksiniz. Özellikle gece oluşan öksürükleri bu uygulama hemen durdurur.
  • Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan kas ağrılarında Vicks ağrıyı giderir ve rahatlatır. Bu nedenle ağrıyan kaslarınızın üzerine merhemi yedirerek sürmek çok etkilidir.
  • Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Vicks’i kullanın. Tırnaklara yaklaşık 2 hafta kadar vicks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir. Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.
  • Darbe sonucu veya düşme ile oluşan morarmalar da ve şişmeler de kullanılan vicks, bölgeyi rahatlatır. Morluklar oluşmaz, şişmeler iner. Baş ağrısında alnınıza süreceğiniz bir miktar vicks, basıncı azaltarak ağrıyı hafifletir.
  • Bir kene tarafından ısırıldığınızı fark ederseniz hemen oraya vicks sürün. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini bırakmasını sağlayacaktır.
  • Sivrisinekler tarafından çok ısırılıyorsanız açıkta kalan yerlerinize bir miktar vicks sürün. Sivrisinekler sizi ısırmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığına sürülen vicks, kaşıntıyı keser.
  • Gripseniz ve kendinizi kötü hissediyor ve hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüze ve sırtınıza vicks sürün. Birer gazete kağıdı ile üstünü kapatın ve kıyafetlerinizi giyin. Göğsünüz yumuşayacak ve öksürük ortadan kalkacaktır.
*** Bebekler ve 2 yaşına kadar çocuklar için doktorunuza sorarak kullanınız. 

SEVDİKLERİNİZDE OKUYABİLSİN DİYE LÜTFEN PAYLAŞALIM...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Amerikano Kağıt Oyunu (Küt)

Bozcaadada Ne Yapılır Nerelere Gidilir Ne Yenir...

Sakız Adası - Yunanistan