Japonlar Neden Fotoğraf Çeker?


Her gittiğiniz yerde bir grup Japon'un ellerinde fotoğraf makinaları ile çekim yaptıklarını herkes görür. Yazık zaten minyonlar birde ellerinde kendilerinden büyük makinalarla oradan oraya gezerler. Biz Türkler bu işinde kolayını bulur fotoğraf çeken bir arkadaşımız var ise hemen "Ayşe sen çek bana yollarsın" der böylece makine taşımak zorunda kalmayız. Hatta yazıktır ki fotoğraf çeken kişiler hep fotoğraf karesinde olamayan kişilerdir. Hem koca makine taşırlar hem de o kadar gezseler de sanki gezmemiş gibi fotoğrafların içinde bulunamadan dönerler.

Peki bu Japonlar neden her gittiği yerlerde her yeri adım adım çekerler merak eden var mı?


Her Japon yılda 2 kez yurtdışına çıkması mecburidir bilirsiniz. Ayrıca her gittiği yerde fotoğraf çekmekte zorunluymuş.
Milyonlarca insanın çektiği her fotoğraf, devletin sırf bunun için kurmuş olduğu bir birimde incelenip arşivleniyormuş. Giyimden kuşama, alet edevattan binalara kadar her şeyin fotoğrafını çekerek son trendleri takip ediyorlar ve kendi eksiklerini giderip ona göre teknoloji üretiyorlarmış.

Yaaaa şimdi anladınız mı?

Yorumlar

  1. Merhaba, sitenizi meleklerle yaşamak adlı kitabı incelerken buldum. Çok güzel bilgiler ve hayattan anektodlar paylaşıyorsunuz. Bana da beklerim. Sevgilerle....

    YanıtlaSil
  2. hep düşünürdüm ama ilk defa duydum teknolojilerinin buna bağlı olduğunu.. ilginç

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Amerikano Kağıt Oyunu (Küt)

Bozcaadada Ne Yapılır Nerelere Gidilir Ne Yenir...

Sakız Adası - Yunanistan