8 Ağu 2014

Instagram Hashtaglerinin Anlamları

Sosyal Medyanin en popüleri olan Instagramda hashtaglerin anlamlari pek bilinmez. 

En popüler olan hashtagler ve anlamları aşağıdaki gibidir.

#tbt: Throw back Thursday için geçerlidir ve her ne kadar anlamı çok net olmasa da birçok insan geçmişteki fotoğraflarını göstermek ya da Perşembe günleri yaptıkları eğlenceli aktivitelerini ifade etmek için kullanır.

#IGers: Bu etiket ise neredeyse tüm fotoları içeren etiketlerdendir.

Instagrammers anlamına gelmektedir ve isteğe bağlı her fotoda kullanılabilir.

#instagood: Instagram kullanıcısının gurur duyduğu ve çok beğendiği herhangi bir fotoyu tanımlamak için kullandığı etiketlerden birisidir.

#instacollage:
Kimi kullanıcılar yaratıcılıklarını kullanırlar ve birden çok fotoyu kombine edip sonra Instagram’a yüklerler. Yüklemiş oldukları bu fotolar için kullanılan etikettir.

#latergram: O an çekilmiş olan fotoğrafları değil de sonradan yüklenilen fotolar için kullanılır.

#photooftheday: Bu etiketi yaratan kişi bu etiket grubundan popüler bir foto seçer ve onlinegallery’e ekler, bir tür yarış gibidir.

#instamood: Mutlu, üzgün, kızgın, kafası karışık ya da başka duygular… İşte bu duyguların birini yansıttığını düşündüğün fotonu çek ve bu etiketle insanlara ne hissettiğini göster.

#tweegram: Birçok kullanıcı fotoğraflarını Instagram’a yüklerken aynı zamanda Twitter’da da paylaşır. Bu etikette Twitter da paylaşıldığını vurgulamak için kullanılır.

#iphoneasia:
Bu etiket aslında Orta Asya’daki Instagram kullanıcıları için bulunmuştu. Ancak şimdi dünyanın neresinden olursa olsun insanlar bu etiketi kullanıyorlar.

#iphoneonly: InstagramAndroid kullanıcılarına açıldığından beri baziları fotoğraflarının Iphone ile çekildiğini göstermek için bu etiketi kullanırlar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder